ՊԶՀԱ ամենամյա տարեվերջյան ֆորումը կայացավ սույն թվականի դեկտեմբերի 22֊ին Գեղարքունիքի մարզի Ծաղկունք գյուղում:
Գեղեցիկ ավանդույթ է դարձել նաև ասոցիացիայի սոցիալական աջակցությունը ՀՀ որևէ համայնքի դպրոցին կամ մանկապարտեզին։ Այս տարի ընտրվել էր Գեղարքունիքի Վարսեր գյուղի մանկապարտեզը։
Ասոցիացիան մանկապարտեզին նվիրեց զարգացնող խաղեր և մանկական երաժշտական գործիքներ, իսկ մեր անդամները քաղցրավենիքներով փորձեցին երեխաների օրը տոնական դարձնել։ Հանդիպումն անցավ ջերմ ու մտերմիկ մթնոլորտում։
Օրվա հաջորդ կեսին տեղի ունեցավ ՊԶՀԱ ֊ի անդամների հանդիպում֊քննարկումը : Բարձրացվեցին և քննարկվեցին տարբեր հարցեր, այդ թվում քննարկում ծավալվեց զբոսաշրջության մասին մշակվող օրենքի շուրջ։
Նախանշվեցին գալիք 2024 թվականի անելիքներն ու ծրագրերը ։
Երեկոյան ընթրիքի սեղանի շուրջ քննարկումները շարունակվեցին ավելի մտերմիկ մթնոլորտում։
Հատուկ շնորհակալություն ենք հայտնում մեր գործընկեր Tsaghkunk Chef house-ին ջերմ ընդունելության համար և Domaine Simonyan-ին մեր օրը գինառատ դարձնելու համար:

The annual end-of-year forum of the AAPTG was held on December 22 of the current year in Tsaghkunk village of Gegharkunik region.
The association's social support for a school or kindergarten in various communities of RA has become a beautiful tradition. This year, the Varser village of Gegharkunik region kindergarten was chosen.
The association with its members tried to make children's day a real festive by developing games, gifts, and sweets. The meeting took place in a warm and cozy atmosphere.
In the next half of the day, the meeting-discussion of the AAPTG members took place. Various issues were raised and discussed, including a discussion on the tourism law being developed.
The activities and plans for the coming year 2024 were outlined.
In the evening, around the dinner table, the discussions continued in a more relaxed atmosphere.
Special thanks to our partner Tsaghkunk Chef House for the warm welcome and Domaine Simonyan for making our day filled with wine.