2024 թվականի տարեվերջյան ֆորումը որոշվեց անցկացնել Լոռվա մարզում։
Գեղեցիկ ավանդույթի համաձայն այցելեցինք մարզային դպրոց։ Այս անգամ դա Ազնվաձոր գյուղի միջնակարգ դպրոցն էր։ Ասոցիացիայի կողմից դպրոցին նվիրեցինք հնչունային համակարգ և սպորտային գնդակներ:
Երկար ճանապարհից հետո մեզ ջերմ ընդունելություն ու համեղագույն հյուրասիրություն էր սպասվում Debed Life-ում:
Մայրամուտը արդեն վայելեցինք Կաղնի հյուրանոցում:
Հաջորդ առավոտյան սկսեցինք ֆորումի պաշտոնական մասով։
Քոաֆ Սմարթ կենտրոնում ներկայացվեց ասոցիացիայի ֆինանսական հաշվետվությունը և զբոսաշրջության մասին նոր օրենքի մանրամասները, ծավալվեց քննարկում:
Ներկայացվեց նաև FEG-ի ամենամյա ժողովին ասոցիացիայի մասնակցության փորձառությունը:
Ասոցիացիայի անդամները այցելեցին Հովհաննես Թումանյանի տուն-թանգարան և ծանոթացան գյուղպատմամշակութային կոթողներին:
Երեկոն ամփոփեցինք տոնական գալա ընթրիքով:
Հ․Գ․ Հատուկ շնորհակալություն ենք հայտնում մեր գործընկերներ Դեբեդ Լայֆին ի դեմս Տաթևիկ Աղաբաբյանի, Կաղնի հյուրանոցի տնօրինությանը, Քոաֆ Սմարթ կենտրոնին։

2024 annual forum we held in Lori region.
According to our beautiful tradition, this time we visited Aznvadzor secondary school, where the association donated a sound system and sports balls.
After a long journey, a warm welcome and delicious lunch awaited us at Debed Life.
Later we enjoyed the sunset at Kaghni hotel.
Next morning we started the day with the official part of the forum.
The association’s financial report and details of the new law on tourism were presented at the “Coaf Smart” center, and a discussion took place.
The experience of participating in the FEG annual meeting was also presented.
The association members visited the House-Museum of Hovhannes Tumanyan and got acquainted with the historical and cultural monuments of the village.
We concluded the evening with a festive gala dinner.
P.S. We extend our special thanks to our partners: Debed Life, represented by Tatevik Aghababyan, the management of Kaghni Hotel, and the COAF SMART Center.