Դեկտեմբերի 15֊ին Անի պլազա հյուրանոցի <<Գառնի>> սրահում տեղի ունեցավ ՊԶՀԱ հերթական ընդհանուր ժողովը, որի օրակարգային հարցը ՊԶՀԱ նախագահի, փոխնախագահի և վարչության անդամների ընտրություններն էին։
Բացման խոսքով հանդես եկավ ՊԶՀԱ նախագահ Յաշա Սոլոմոնյանը։ Ընդհանուր ժողովի նախագահ ընտրվեց Նանա Աբազյանը, իսկ քարտուղար` Շուշան Խատայանը։
Ընտրությունների արդյունքում միաձայն ՊԶՀԱ նախագահ վերընտրվեց Յ.Սոլոմոնյանը, փոխնախագահ ընտրվեց Կատար Թասլակյանը։ Վարչության կազմը ընտրությունների արդյունքում համալրեցին Անի Շալջյան֊Նովիկովան և Վարսենիկ Մելքումյանը, կրկին միաձայն վերընտրվեցին Անի Հայրյանը, Աննա Թումասյանը, Անահիտ Ավագյանը և Ռուբեն Հովսեփյանը։
Ամփոփիչ ելույթում Յ.Սոլոմոնյանը շնորհակալություն հայտնեց նախորդ փոխնախագահ Զարուհի Օրբելյանին և վարչության անդամ Ռուզաննա Խաչատրյանին իրենց անձնվեր աշխատանքի համար։ ՊԶՀԱ նախագահը նաև նշեց ապագա ծրագրերի և սպասվող մարտահրավերների մասին։

A regular general meeting of AAPTG was held in "Garni " hall of Ani Plaza Hotel on the 15th of December, 2023. The question on the agenda was the election of the President, Vice-president, and members of the AAPTG board.
Yasha Solomonyan, President of AAPTG welcomed those present and made an opening speech. Nana Abazyan was elected сhairwoman and Shushan Khatayan was elected secretary of the general meeting.
As a result, Yasha Solomonyan was re-elected President and Katar Taslakyan Vice-President of AAPTG by a solid vote. Ani Shaljyan-Novikova and Varsenik Melqumyan were recruited, while Ani Hayryan, Anna Tumasyan, Anahit Avagyan, and Ruben Hovsepyan were reelected members of the AAPTG board.
In his closing speech Yasha Solomonyan thanked Zaruhi Orbelyan (ex-vice-president) and Ruzanna Khachatryan AAPTG board member) for their commitment and efforts. The President of AAPTG also stated the prospects and challenges ahead.